اکسپرس انتری: کانادا 3434 نامزد برنامه تجربه کانادایی را دعوت می کند

به اشتراک گذاری بر روی facebook
Facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
Twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
LinkedIn
به اشتراک گذاری بر روی telegram
Telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
WhatsApp
به اشتراک گذاری بر روی email
Email
به اشتراک گذاری بر روی print
Print

دراو تاریخ 23 جولای پایینترین  الزامات سیستم رتبه بندی جامع در ماه را داشت.

دعوت نامه ها برای 3434 نامزد برنامه تجربه کانادایی(CEC) صادر شدند. امتیاز 444 سیستم رتبه بندی جامع(CRS) برای تضمین دریافت دعوت نامه درخواست(ITA) کافی بود.

کمترین امتیاز امروز CRS  به میزان 14 امتیاز بالاتر از دراو قبل در تاریخ 25 ژوئن بود ، که کمترین امتیاز CRS آن 431 بود. افزایش امتیازات بخاطر تعداد بیشتر نامزدهایی است که در طی ماه گذشته پس از آنکه کانادا در تاریخ 8 جولای یک دراو برای تمام برنامه ها را برگزار کرد، وارد پول اکسپرس انتری شدند.

مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC)، از زمان بسته شدن مرزهای کانادا در ماه مارس بخاطر شیوع ویروس کرونا این برنامه های ویژه را برقرار کرده است. این دراو ها فورا پس از دراو های خاص برنامه نامزدی استانی(PNP) برگزار شدند، و تعداد ITA از دو دراو به یک عدد صحیح رسیدند.

22جولای, IRCC با 557 نامزد برنامه استانی که ITA دریافت می کنند به برنامه های ویژه بازگشت.

 

اکسپرس انتری سیستمی است که دولت فدرال برای مدیریت درخواستها برای سه برنامه دسته  اصلی اقتصادی کانادا از آن استفاده می کند: برنامه نیروی کار ماهر فدرال(FSWP)t دسته تجارت تخصصی فدرال(FSTC) و دسته تجربه کانادایی(CEC).

برخی از استانها نیز برنامه های استانی را دارند که با سیستم اکسپرس انتری همراستا هستند.

در سیستم اکسپرس انتری، نامزدها براساس امتیاز CRS خود رتبه بندی می شوند، این  امتیاز براساس عوامل مختلفی تعیین می شود که شامل سن نامزدها، تجربه کاری، تحصیلات و تسلط آنها بر فرانسه یا انگلیسی است. در برخی موارد، تاریخ و زمانی ایجاد پروفایل اکسپرس انتری نیز بعنوان عوامل مهم در رتبه بندی در نظر گرفته می شوند.

 

دراو 23جولای، از قانون تای بریک استفاده شد. این قانون برای رتبه بندی نامزدهایی بکار می آید که امتیازCRS  یکسانی دارند و براساس تاریخ و زمان تشکیل پروفایل آنها تصمیم گیری می شود.

قانون تای بریک در دراو تاریخ 13 جولای برای 12 جولای،2020 در ساعت 15:16UTC مورد استفاده قرار گرفت. این بدان معناست که نامزدها با امتیازCRS برابر با 445 تنها در صورتی دعوت می شدند که پروفایلشان پیش از این تاریخ و زمان ثبت شده بود.

این دراو، کل تعداد دعوت نامه های صادر شده درسال 2020 را به تعداد 57700 عدد رساند.

علارغم وجود ویروس کرونا، این تعداد هنوز از تعداد دعوت نامه های صادر شده در سال گذشته در همین ماه بیشتر است.

نامزدهایی که قصد ثبت پروفایل اکسپرس انتری خود را دارند ممکن است هنوز علارغم وجود محدودیتهای موجود در رابطه با ویروس کرونا، اقدام به اینکار کنند. IRCC همچنان مدارک ثبت شده برای این سیستم مهاجرتی را می پذیرد.

 

چه کسی دعوت می شود؟

در ادامه نمونه های فرضی از نامزدهایی را خواهید دید که یک امتیاز CRS به اندازه کافی بالا دارند تا بتوانند در این دراو یک ITA دریافت کنند. .

سلما 33 سال دارد و به مدت یک سال  از زمان فارغ التحصیلی اش از دوره لیسانس در کانادابعنوان یک طراح گرافیک مشغول به کار بوده است. او دارای مدرک آیلتس با نمره 8 در مهارت شنیداری، نمره 7.5 در مهارت صحبت کردن، نمره 7.5 در مهارت نوشتاری و نمره 7 را در مهارت درک مطلب است. نمره CRS سلما برابر با 446 است و تحت CEC واجد شرایط می باشد و در طول دراو اکسپرس انتری به تاریخ 23 جولای مجاز به دریافت ITA بوده است.

نابیلی 38 سال سن دارد، او دارای مدرک لیسانس بوده و به مدت 6 سال در خرج از کانادا بعنوان یک مشاور مدیریتی مشغول به کار بوده است. نابیلی تسلط حرفه ایی بر زبان انگلیسی دارد و به مدت یک سال در سال 2019 در کانادا کار کرده است. امتیاز CRS او برابر با 445 است و تحت CEC واجد شرایط است و در دراو اکسپرس انتری به تاریخ 23 جولای مجاز به دریافت ITA بوده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print