مرز کانادا و ایالات متحده تا ۲۱ سپتامبر بسته شد

به اشتراک گذاری بر روی facebook
Facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
Twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
LinkedIn
به اشتراک گذاری بر روی telegram
Telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
WhatsApp
به اشتراک گذاری بر روی email
Email
به اشتراک گذاری بر روی print
Print

نخست وزیر جاستین ترودو توییت کرد:« برای حفظ امنیت مردم دو کشور این گام را بر می داریم»

کانادا در جهت تلاش برای محدودسازی شروع ویروس کرونا، محدودیت های مرزی با ایالات متحده را برای یک ماه دیگر تمدید می کند.

وزیر امنیت عمومی بیل بلیر اعلام کرد که مرزها همچنان برای سفرهای غیر ضروری بسته باقی می ماند. این محدودیت از ۲۱ آگوست به ۲۱ سپتامبر تمدید میشود. اکنون این پنجمین تمدید ممنوعیت سفر بین دو کشور همسایه است. در ماه جولای کانادا نیز محدودیت های جدی تری را برای مسافران ایالات متحده که بین آلاسکا و ایالت‌های همسایه سفر می‌کردند تحمیل کرد.

مسافران ایالات متحده تنها برای دلایل ضروری می توانند وارد کانادا شوند. معافیت هایی مانند ورود کانادایی ها از ایالات متحده، اعضای خانواده درجه یک کانادایی ها و دانشجویان ایالات متحده در پرونده‌های مشخصی وجود دارد. نیروهای کار موقتی نیز مجاز هستند برای کار در زیر ساختارهای مهم و حمایت از زنجیره تامین اقتصادی وارد کانادا شوند. هنوز برای اهداف مهاجرتی امکان ورود از ایالات متحده به کانادا وجود دارد.

با این وجود سفر برای گردشگری تفریحی و گردش هنوز ممنوع است. بلیر در ۱۴ آگوست روز جمعه اینگونه توییت کرد « مو همچنان برای حفظ امنیت جوامع خود گام بر میداریم» جاستین ترودو با گفتن اینکه این گام برای حفظ سلامت مردم دو کشور ضروری است این بیانیه را مورد تاکید قرار داد.

یک تحقیق نانوزt از ماه جولای حاکی از این است که اکثر کانادایی ها از بسته بودن مرزها حمایت می کنند. حدود ۸۱ درصد عنوان کردند که مرزها باید همچنان بسته بماند در حالی که ۱۴ درصد عنوان کردن در مناطقی که میزان ابتلا پایین است مرزها می توانند باز باشند.  سه درصد گفتند که مرز ها باید فوراً باز شوند و ۲% در مورد این وضعیت و تصمیم‌گیری در مورد آن مطمئن نیستند.

از ۱۷ آگوست ایالات متحده ۵۲۵۸۵۶۵ نفر مبتلا به ویروس کرونا داشت، که طبق گزارش سازمان سلامت جهانی بالاترین رقم در میان تمام کشورهای دنیا است. از سوی دیگر کانادا گزارشی مبنی بر ۱۲۱۶۵۲ در مورد اطلاعیه قطعی را تایید کرد.

مسئول سلامت عمومی کانادا، دکتر ترسا تام، به گزارش گران عنوان کرد که کانادا در حال حاضر در موقعیت مناسب و خوبی است.‌ CBC گزارش داد که تام اینگونه گفته است که کانادا توانسته است با ضوابط جدی نسبت به سلامت عمومی منحنی را مسطح کند.

حتی با این شرایط، تحقیقات اخیر از لگر مشخص کرد که ۶۱ درصد از کانادایی ها از روبرو شدن با ویروس کرونا میترسند که ۶ درصد نسبت به هفته قبل بیشتر است.

کانادا نیز اخیراً محدودیت مرزهای خود نسبت به ورود خارجی ها خارج از ایالات متحده را تمدید کرده است، علیرغم آنکه ایرلاین های بین المللی نامه ی بازی مبنی بر درخواست کاهش محدودیت‌ها برای مسافران اروپایی را ارائه دادند.

محدودیت های سفر هر ۳۰ روز یکبار بررسی می شوند. محدودیت های به‌روزرسانی‌شده سفر بین کانادا و ایالات متحده محبت در دسترس خواهند بود، و دستورات در مورد مسافران خارجی خارج از ایالات متحده باید پیش از پایان آگوست در دسترس باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print