مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی و سرمایه گذاری

به اشتراک گذاری بر روی facebook
Facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
Twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
LinkedIn
به اشتراک گذاری بر روی telegram
Telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
WhatsApp
به اشتراک گذاری بر روی email
Email
به اشتراک گذاری بر روی print
Print

کانادا کشوری است که به دست مهاجران ساخته شده. کانادا از همان ابتدای شکل گیری و ورود مهاجران، پیوسته کارآفرینان و سرمایه گذاران را به خود جذب کرده.

بسیاری از همان کارآفرینان اولیه، در شکل دادن به ساختار و تاریخ کانادای امروزی نقش اساسی داشته اند. در دوران جدیدتر، کانادا از سال 1978 با تدوین انواع برنامه های مهاجرت بیزنسی، به جذب کارآفرینان و سرمایه گذاران همت گمارد، که این برنامه ها طی چهار دهه گذشته تغییر و تحول یافته اند.

نیازهای کارفرمایان و سرمایه گذاران معمولا با نیازهای مهاجران دیگر متفاوت است، و این امر، چالش های متعدد و خاصی را پیش پای سیاستمداران و سیاستگزاران کانادا قرار می دهد.


 

کانادا مایل است متقاضیانی را برگزیند که سابقه موفقیت آمیز و قابل اثباتی داشته باشند ولی عملکرد گذشته می تواند مهمترین دلیل برای موفقیت در آینده باشد؟

آیا کارآفرین یا سرمایه گذاری که یک یا چند دهه فعالیت موفقیت آمیز را در خارج از کانادا تجربه کرده می تواند آن موفقیت را در کانادا تکرار کند؟ راه اندازی و به پیش بردن یک بیزنس جدید در یک کشور جدید کار آسانی نیست.

برای کسب چنین موفقیتی شما باید به اطلاعات و دانش محلی و شبکه های مربوطه دسترسی داشته باشید؛ حتی اگر ضرورت تسلط بر زبان محلی را نادیده بگیریم. و بعد باید پرسید که آیا یک کارآفرین موفق میل دارد در کانادا بماند و از هر آنچه در خارج از کانادا ایجاد کرده دست بکشد؟

چالش سیستم مهاجرت کانادا این است که توازن معقولی را بین جذب کارآفرینان موفق، و اطمینان از اینکه متقاضی می خواهد و می تواند در کانادا بماند و دانش و تجربه و منابعش را به کانادا بیاورد، برقرار کند. این چالش بسیار جدی است؛ تاریخ معاصر مهاجران بیزنسی کانادا جدیت این چالش را نشان می دهد. کانادا در سال 2014 دو برنامه دیرپای فدرال برای جذب مهاجران کارآفرین و مهاجران سرمایه گذار را متوقف کرد.

دو برنامه جدیدی که پس از آن توسط دولت فدرال ارائه شده:

The Immigrant Investor Venture Capital Pilot Program and the Start Up Program

در طی پنج سال گذشته توجه فقط حدود دویست متقاضی را جلب کرده.

در سطح استانی، به استثنای استان کبک که هنوز برنامه ای برای مهاجران سرمایه گذار دارد، متقاضیان فقط می توانند در چارچوب برنامه های کارآفرینی اپلای کنند.

از آنجا که جمعیت اغلب استانهای کشور رو به کاهش است، این استانها نیاز فزاینده ای به حفظ و نگهداری مهاجران جدید دارند. به همین خاطر، برنامه های مهاجرتی برای کارآفرینان به یک پروسه دو مرحله ای تبدیل شده اند که به موجب آن متقاضیان باید ابتدا مدتی را در خود استان بگذرانند (حداقل یک تا دو سال)، و قبل از آنکه بتوانند برای اقامت دائم اپلای کنند، نشان دهند که کارآفرینان موفقی در کانادا هستند (می توانند با حداقل 150 هزار تا دویست هزار دلار سرمایه گذاری، بیزنس خود را ایجاد کرده و مدیریت کنند).

این روش جدید کمک می کند تا بعضی از نگرانی ها از بابت توانایی متقاضیان انتخابی و اینکه آیا می توانند موفقیت بیزنسی گذشته خود را در کانادا تکرار کنند، و ماندنشان در کانادا، برطرف شود.

حال باید دید چه راههایی در مقابل کارآفرینان و سرمایه گذارانی که می خواهند به کانادا بیایند وجود دارد؟ از هفته آینده به بررسی برنامه های موجود، و شرایطی که باید داشته باشند، خواهم پرداخت و توضیح خواهم داد که چگونه می توانید خود را به بهترین شکل آماده کنید تا به کارآفرینی موفق در کانادا تبدیل شوید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print