مهاجرت :توقف قرعه‌کشی برنامه کفالت والدین برای سال 2019

به اشتراک گذاری بر روی facebook
Facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
Twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
LinkedIn
به اشتراک گذاری بر روی telegram
Telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
WhatsApp
به اشتراک گذاری بر روی email
Email
به اشتراک گذاری بر روی print
Print

افزایش سهمیه و تغییر در روش گزینش متقاضیان واجد شرایط برنامه کفالت والدین برای سال 2019 اعلام شد.

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا در تاریخ 20 اوت 2018، مجددا برنامه کفالت والدین، پدربزرگان و مادربزرگان را مورد بازبینی قرارداد و تغییراتی در نحوه گزینش و سهمیه این برنامه ایجاد نمود.

براساس این اعلامیه از آغاز سال 2019 روال صدور دعوتنامه برای متقاضیان علاقمند به درخواست کفالت والدین از طریق قرعه‌کشی به صورت رندوم  انجام نخواهد شد و گزینش همانند قبل براساس ترتیب دریافت تقاضا انجام خواهد گرفت.

 این گزارش خبر از افزایش اختصاص سهمیه در سال 2019 به تعداد 20 هزار متقاضی می‌دهد. بدیهی است این افزایش در گزینش باعث خواهد شد تا شهروندان و مهاجران کانادایی بیشتری بتوانند در کنار والدین خود در کانادا زندگی کنند.

دولت لیبرال از سال 2014 تاکنون  همواره نسبت به افزایش سهمیه این برنامه اقدام نموده است. به طوری که طی دوره 5 ساله 2019-2014، سهیمه سالانه این برنامه را از 5هزار به 20هزار درخواست در طی یک دوره چهار ساله  افزایش یافته است.

گزینش این برنامه از سال 2017 به صورت آزمایشی با روش قرعه‌کشی به صورت رندوم تغییر یافت ولی  از سال 2019 دوباره گزینش به روش قبل از تغییر براساس نوبت و الویت دریافت فرم ابراز علاقه‌مندی به صورت آنلاین انجام خواهد شد.

گفته می‌شود این تغییر در روش گزینش به دنبال یک نظرخواهی عمومی صورت گرفته است. علت ایجاد این نظر‌سنجی عمومی از جانب اداره مهاجرت و شهروندی، اعتراضات پی‌درپی منتقدین در نحوه گزینش از طریق قرعه‌کشی بوده است.

اداره مهاجرت در بیانیه  ایجاد تغییرات در گزینش و سهمیه 2019 بر این اصل تاکید نمود که دولت همواره به تعهدات خود بر اصل انسجام خانواده متعهد است. بنا به اظهارات وزیر مهاجرت کانادا، احمد حسین، تغییرات و به روز رسانی این برنامه نشان‌دهنده انجام تعهدات دولت کانادا برای کمک به خانواده‌ها برای زندگی و کار در کنار یکدیگر در کانادا است.

در پاییز 2018 جزییات تغییرات ایجاد شده اعلام خواهد شد. براساس اطلاعات اعلام شده، فعلا سهمیه و فرصت نام‌نویسی اعلام شده که از آغاز ژانویه 2019 تا اول فوریه 2019 متقاضیان قادر خواهند بود تا با تکمیل فرم ابراز علاقه‌مندی در صف گزینش تا تکمیل سهمیه قرار گیرند. اداره مهاجرت اعلام نمود انعطاف‌پذیری بیشتری برای بررسی پرونده‌ها و دریافت درخواست‌های بیشتر خواهد داشت به طوری‌که سهمیه اعلام شده می‌تواند تا 20500 تقاضا در صورت نیاز افزایش یابد.

جزئیات بیشتر تغییرات سیستم این برنامه مهاجرتی در پاییز اعلام خواهد شد. بسیاری امیدوارند تا دوره 20 ساله تعهدات مالی کوتاه‌تر شود  و برخی بر این اعتقاد هستند حداقل میزان درآمد مورد نیاز متقاضی برای واجد شرایط شدن کاهش یابد. به نظر می‌رسد نشانه‌هایی از امیدواری در ایجاد تغییرات مثبت به دنبال اعلام دولت در جهت ایجاد سهولت بیشتر و انعطاف‌پذیری در گزینش در پاییز امسال برای متقاضیان این برنامه در راه است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print